Gościniec Nad Dwoma Stawami, Kawiary | Sala weselna w Gnieźnie z dużym ogrodem

Często podczas spotkania z Parą Młodą doradzam i podpowiadam w doborze sali weselnej. Jest to tak naprawdę zawsze osobny ważny temat który wspólnie omawiamy. W związku z tym iż prawie w każdym powiecie czy gminie jest często tylko kilka dobrych sal weselnych – postanowiłem je powoli opisać dla Państwa i pomóc w odpowiednim doborze dla swojego wesela. Żeby zachować pewien porządek sale będą analizowane pod kątem takich elementów jak: 
 • ilość sal w danym obiekcie oraz ich wielkość
 • jedzenie
 • ogród
 • nocleg
 • ogólna opinia

Dzisiaj postanowiłem opisać możliwości Gościńca Nad Dwoma Stawami, Kawiary. Jest to piękny obiekt znajdujący się na obrzeżach Gniezna.  W Gościńcu możemy zorganizować praktycznie każdy rodzaj imprezy, począwszy od wesel, 18-stek, imprez jubileuszowych czy pikników zakładowych.  Obiekt powstał kilka lat temu i cały czas cieszy się niesłabnąca popularnością co również świadczy o jakości organizowanych imprez. 

W Gościńcu Nad Dwoma Stawami mamy tak naprawdę trzy sale do zorganizowania wesela czy innego przyjęcia.  Najmniejszą salą jest sala hotelowa i tam imprezy taneczne możemy zorganizować na około 30 osób. Najbardziej popularne są jednak sale znajdujące się w głównym budynku. Sala Winna urządzona jest w klimatycznym stylu, gdzie mamy połączenie drewna, belek oraz fototapet właśnie o tematyce winiarni. Na tej sali bawić może się około 80 osób. Ma osobne wyjście na taras oraz wspólna toaletę z dużą salą Pałacową. Sala Pałacowa urządzona jest w stylu Glamour  i bawić się tu może łącznie około 130 osób. Ta sala również posiada osobne wyjście na swój taras, ale tez dzieli toaletę ze sala winną.  Obie sale posiadają wspólny hol. 

Jedzenie jest pyszne. Co tu dużo pisać…. porcje są w sam raz, ani za duże ani za małe. Całe menu oczywiście i tak jest ustalane indywidualnie z Para Młodą lub innym organizatorem przyjęcia. Nigdy nie zdarzyło się aby jedzenia brakowało lub było mało.  Gdy tylko goście wstają do zabawy, obsługa sprząta przy stołach, stale utrzymując porządek.   

Duży ogród do odpoczynku lub sesji zdjęciowej jest z pewnością cennym atutem. Zazwyczaj podczas Wesela goście proszeni są do ogrodu, gdzie robione są zdjęcia grupowe oraz jeśli warunki na to pozwalają, także zdjęcia indywidualne z reszta gości. Jeśli Nowożeńcy mają chęci, mogą również w tym ogrodzie zorganizować swoja sesję ślubną.  w ogrodzie znajduje się również altana w której można zorganizować małe przyjęcie na świeżym powietrzu lub ślub cywilny.  

Hotel dla Młodej Pary oraz gości weselnych. Często organizując wesele lub też inne przyjęcie, niemały problem mamy ze znalezieniem miejsc noclegowych dla tych osób które przyjeżdżają z daleka. W hotelu Gościńca nad Dwoma Stawami jest 8 pokoi dwuosobowych w których może zatrzymać się do 20 osób.

Podsumowanie: 

Plusy zorganizowania wesela w Gościńcu nad Dwoma Stawami :
 1. Możliwość dostosowania sali do ilości gości 
 2. Duży darmowy parking
 3. Duży ogród z potencjałem 
 4. Dobre jedzenie
 5. Kulturalna i pomocna obsługa
 6. Lokal w pełni klimatyzowany
 7. Brak kosztów ukrytych
 8. Korzystne ceny rynkowe za przyjęcie weselne.
Minusy zorganizowania wesela w Gościńcu nad Dwoma Stawami :
 1. Brak możliwości zorganizowania wesela na więcej jak 130 osób na jednej sali
 2. Ciężko znaleźć wolne terminy na rok przed weselem – choć to raczej świadczy o tym, że sala ma dobre opinie…. 

 

Moim zdaniem jest to sala weselna którą można brać pod uwagę organizując swoje wesele. Jest to jedna z popularniejszych sal na wesele w Gnieźnie i nie bez powodu. Byłem tam dziesiątki razy i zawsze wszystko współgrało ze sobą tak jak należy. Bez wahania zorganizowałbym tam jakaś uroczystość.  

 

Linki do obiektu: 

http://www.kawiary.pl/

https://www.facebook.com/kawiary

 

Czy zdecydowaliście się i wybraliście Dj-a na swoje wesele? Możecie sprawdzić jak się bawią moi goście i moje rekomendacje. Zapraszam do zapytań w sprawie wolnych terminów : )